понедельник, 16 декабря 2013 г.

РОЗГЛЯДАЄМО ІНТЕРНЕТ РАЗОМ З GOOGLE

«Розглядаємо Інтернет разом з Google» – простий і доступний он-лайн посібник Інтернету для дітей.
Сторінка сайту: www.razbiraeminternet.ru


Мета проекту «Розбираємо Інтернет» - підвищення цифрової компетентності учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Для школярів розроблена навчальна частина проекту, яка складається з 4 -х модулів. Для вчителів пропонується методичний посібник і практикум для проведення занять. Інтерактивна частина включає в себе гру і тестування, які допоможуть оцінити рівень підготовки учня. Гарним стимулом до навчання за допомогою програми є те, що при успішному проходженні тестування учень нагороджується спеціальним сертифікатом Google. На сайті проекту вчителі та учні мають можливість користуватись бібліотекою додаткових матеріалів – це добірка тематичних посилань на корисні Інтернет ресурси.
Отже, сайт допоможе дізнатись і учням і вчителям, як за допомогою Інтернету отримувати доступ до знань, знаходити потрібну інформацію, критично оцінювати контент, створювати власні Інтернет - проекти, і просто спілкуватися, дотримуючись простих правил безпеки.
Зміст посібника розбито на чотири модулі:
Модуль 1. Технічні аспекти. Розповідає про безпеку особистих даних і захисту від шахрайства в Інтернет. Основна частина модуля розглядає технічні питання: Браузер, Безпека підключення, Паролі, Захист комп'ютера від вірусів, Конфіденційність, Захист від розкрадання особистих даних.
Модуль 2.  Інформація в Інтернеті. Присвячений пошуку інформації в Інтернеті, питань надійності інформації та авторського права.
З розділу «Організація контенту в Мережі» ви зрозумієте, що всі сайти для зручності діляться за функціональною ознакою на Інформаційні сайти, Он-лайн сервіси, Сайти електронної комерції, Інтернет -представництва. Також ви зрозумієте, що таке Веб 1.0 і Веб 2.0.
Розділ «Як шукати інформацію» дає відповіді на питання: як знайти в Інтернеті точну фразу або слово,  як знайти точну цитату, як виключити зайві слова з пошуку, як знайти будь-які з кількох слів, як шукати слова в межах одного речення, як перетворити одиниці виміру, як дізнатися значення слів, як скористатися калькулятором в пошуку Google?
Далі ви дізнаєтеся , як , подорожуючи по Інтернету , захистити себе від негативного контенту, куди і як повідомити про неприйнятний Інтернет -  контент. Зокрема, що робити при виявленні неприпустимого контенту в Google+ , YouTube , Blogger.
Важливим розділом є «Авторське право в Інтернеті». Тут ви отримаєте уявлення про те , що таке авторське право, як поскаржитися на порушення авторських прав на YouTube, а також про те, що авторські права не поширюються на ідеї, методи, процеси, способи вирішення технічних, організаційних чи інших завдань, відкриття, факти , мови програмування .
Модуль 3. Спілкування в Інтернеті. Містить важливі відомості про цифрову репутацію в Мережі. Ви ознайомитесь із правилами, що не потрібно робити при створенні віртуального образу в Інтернеті. Також, спілкуючись в Мережі, потрібно дотримуватися Кодексу етичної поведінки. Знайомства в Інтернеті несуть в собі потенційні небезпеки і вам потрібно знати, що робити, щоб їх запобігти та як протидіяти агресії в Інтернеті, як бути відповідальним за свої вчинки в Інтернеті.
Модуль 4.  Цифрове споживання.
Головний зміст модуля - прості правила, яких потрібно дотримуватись при здійсненні покупок он-лайн. Ви будете знати, що таке фітинг, що потрібно робити, якщо ти став жертвою Інтернет - шахрайства, які психологічні прийоми використовують Інтернет-шахраї, як реагувати на фішингові повідомлення. Ви зрозумієте у чому криється потенційна небезпека Інтернет-реклами для користувача та яких правил потрібно дотримуватися купуючи товари в Інтернеті. Ви вивчите основні правила, які  допоможуть уникнути того, щоб ваше захоплення он - лайновими іграми не перетворилося на залежність і не стало інструментом маніпулювання вами.
Всі чотири модулі Інтернет - підручника «Розбираємо Інтернет» доступні он – лайн, а також є можливість завантажити зміст модулів на свій комп’ютер у форматі PDF.
Я впевнена, що Інтернет – посібник зацікавить школярів та їх вчителів, батьків та багатьох користувачів Інтернет.


Комментариев нет:

Отправить комментарий